SGK Ardahan İl Müdürlüğü İletişim, Telefon ve Adres Bilgileri – Ardahan SGK İl Müdürlüğü İletişim, Telefon ve Adres Bilgileri

SGK Ardahan İl Müdürlüğü İletişim, Telefon ve Adres Bilgileri – Ardahan SGK İl Müdürlüğü İletişim, Telefon ve Adres Bilgileri
Yayınlama: 19.04.2023
23
A+
A-

Ardahan Sosyal Güvenlik / SGK İl Müdürlüğü

E-Posta ardahansgim@sgk.gov.tr
Faks (478) 211 62 46
Telefon (478)211 62 58
Adres Yenimahalle Kars Caddesi No:39 Merkez /ARDAHAN
Göle Sosyal Güvenlik Merkezi
Merkez Müdürü
Telefon (478) 411 21 01
Faks (478) 411 21 03
Adres Şehit Kubilay Caddesi GÖLE/ARDAHAN
E-posta golesgm@sgk.gov.tr
Ardahan Mali Hizmetler Sosyal Güvenlik Merkezi
Merkez Müdürü Aydın ÖZTEKİN
Telefon (478) 211 28 03-122(Dahili)
Faks (478) 211 62 46
Adres YENİ MAHALLE KARS CADDESİ NO:39 MERKEZ/ARDAHAN
E-posta ardahanmalihizmsgm@sgk.gov.tr

Sosyal Güvenlik Kurumu olarak misyonumuz, değişen sosyal güvenlik ihtiyaç ve risklerine karşı toplumu güvence altına alarak güvenilir, kaliteli ve yenilikçi bir anlayışla sürdürülebilir sosyal güvenlik hizmeti sunmaktır.

İnsanların hayat boyunca yaşam kalitesini etkileyen en önemli unsur sosyal güvence içinde olmaktır. Sosyal güvenlik, insanların gelirlerine bakılmaksızın toplum huzurunu ve refahını bozan sosyal tehlikelerin verdiği zararlardan “insan hakkı” ve esas itibarıyla de “devlet görevi” olarak primli ya da primsiz sistemlerin kullanılması, kişilerin sosyal tehlikelerin zararlarından kurtarılma güvencesidir. Bu doğrultuda ülkemizde sosyal güvenlik hakkı, Anayasamızın 60 ıncı maddesindeki “Herkes sosyal güvenlik hakkına sahiptir. Devlet bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar” hüküm ile açıkça ortaya konmuştur.

Kurumumuz, vatandaşlarımıza doğumundan ölümüne kadar, hatta ölümünden sonra da hak sahiplerine sağlık, sigorta ve sosyal yardım alanlarında, “Kaliteli, adil, kolay erişilebilir, insan odaklı hizmet veren, aktüeryal ve mali açıdan sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemini yürütmek ve geliştirmek” misyonu doğrultusunda hizmetleri sunmaktadır. Tüm bu hizmetler 5502 sayılı Kanunun 4 üncü maddesine göre belirlenen Genel Kurul, Yönetim Kurulu ve Başkanlık organları ile gerçekleştirilmektedir.

Sosyal güvenlik sistemimiz iş kazası ve meslek hastalığı, hastalık ve analık sigorta kollarını kapsayan kısa vadeli sigorta kolları ile, malullük, ölüm ve yaşlılık sigorta kollarını kapsayan uzun vadeli sigorta kollarından oluşmaktadır.

Çağrı Merkezi  ALO 170

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.