İkinci Üniversite Nedir?Sınavsız İkinci Üniversite Nedir? Kimler Başvurabilir?

İkinci Üniversite Nedir?Sınavsız İkinci Üniversite Nedir? Kimler Başvurabilir?
Yayınlama: 14.06.2024
Düzenleme: 14.06.2024 00:35
122
A+
A-

Sınavsız ikinci üniversite okumayı hiç düşünmüş müydünüz? Düşündüyseniz ikinci üniversiteye kimler başvurabilir hemen inceleyelim. Peki ya düşünmediyseniz…

Sınavsız İkinci Üniversite Nedir?

Sınavsız ikinci üniversite, bir üniversitede öğrenim gören veya mezun olan öğrencilerin sınava girmeden ikinci üniversite programlarına kayıt yapabilir, bu bölümlerde okuyabilirler.

İkinci Üniversiteye Kimler Başvurabilir?

Hali hazırda bir üniversitede eğitim alıyorsanız ikinci üniversite bölümlerinde de eğitim alabilirsiniz. Ancak lisans öğrencileri veya mezunları lisans ve ön lisans programlarına, ön lisans programı öğrencileri veya mezunları ön lisans programlarına kayıt yaptırabilirler.

İkinci Üniversite Okumanın Sizlere Faydası Ne Olur?

Üniversiteye girişte zaten bir eğitim alıyorsunuz. Bu eğitimi farklı alanlarda veya ilgili alanlarda kaliteli eğitimlerle taçlandırabilirsiniz. Lisans programlarından mezun olanların çoğu öğrenci CV’ye birkaç az süreli staj ve bir tane üniversite yazıyor. Eğer sosyal sorumluluk, gönüllü çalışma, part time çalışma gibi aktiviteleri ekleyip farklı bir bölümden de mezun olursanız iş başvurularında ön sıralarda olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sınavsız İkinci Üniversite Başvuru Şartları Koşulları

İkinci üniversite kayıt şartları aşağıdaki gibidir.

İkinci Üniversite Okumanıza İmkan Tanıyan Üniversiteler ve Bölümleri

Sınavsız ikinci üniversite bölümlerini sizler için listeledik. İkinci üniversite okumanıza imkan tanıyan üniversiteler Atatürk Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversiteleridir. Lisans programlarına ve ön lisans programlarına kayıt yaptırabilirsiniz.

Sınavsız İkinci Üniversite Bölümleri

Sınavsız ikinci üniversite bölümleri ve üniversitelerine aşağıdaki listelerden ulaşabilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi İkinci Üniversite Bölümleri

Atatürk Üniversitesi ikinci üniversite bölümleri aşağıdaki gibidir.

Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite Bölümleri

Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite bölümleri (AÖF Anadolu) aşağıdaki gibidir.

Not: “*” işarete sahip bölümler zorunlu staj uygulamasının bulunduğu bölümlerdir. “**” işarete sahip bölümler özel koşullu programlardır. Özel koşulları incelemek için üniversitenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. “***” işarete sahip bölümlerin öğretim dili Arapçadır. “****” işarete sahip bölümlerin öğretim dili ise İngilizcedir.

İstanbul Üniversitesi İkinci Üniversite Bölümleri

İstanbul Üniversitesi ikinci üniversite bölümleri aşağıdaki gibidir.

Ankara Üniversitesi İkinci Üniversite Bölümleri

Ankara Üniversitesi ikinci üniversite bölümleri aşağıdaki gibidir.

İkinci Üniversite Kayıtları Ne Zaman?

Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite kayıtları 22 Ağustos ile 17 Ekim 2022 tarihleri arasında, Atatürk Üniversitesi ikinci üniversite kayıtları 20 Ağustos ile 2 Ekim arasında, İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi kayıtları (AUZEF) 1 Ağustos ile 16 Eylül 2022 tarihleri arasında ve Ankara Üniversitesi ikinci üniversite kayıtları (ANKUZEF) 15 Ağustos ile 15 Eylül tarihleri arasında yapılmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.