Dolar Kuru 2023 – Bugün 1 Amerikan Doları Ne Kadar Oldu? – Canlı Dolar Kuru Ne Kadar? Güncel Dolar/TL Alış Satış Fiyatı

Dolar Kuru 2023 – Bugün 1 Amerikan Doları Ne Kadar Oldu? – Canlı Dolar Kuru Ne Kadar? Güncel Dolar/TL Alış Satış Fiyatı
Yayınlama: 17.04.2023
291
A+
A-
  • Amerikan Doları (USD) fiyatı, anlık olarak 19,3868 TL‘ye karşılık gelmektedir.
  • Amerikan Doları (USD) son 24 saat içerisinde %0,19, son bir haftada %0,63 oranında değişmiştir.
  • Amerikan Doları (USD), 17.04.2023 tarihinde 19,3868 ile son bir ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştır.

Dolar Ne Kadar?

Dolar dünya üzerinde en fazla kullanılan para birimidir. Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kanada, Avustralya ile diğer kıtalardaki bazı ülkelerde resmi para birimi olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de dolar, altın ve Euro gibi yatırım amaçlı da kullanılmaktadır.
Bankalarda dolar satın alma ve satma fiyatları ile döviz bürolarındaki işlemlerde farklılıklar görülebilir. Bu yüzden “Dolar bugün kaç TL? Dolar son dakika ve dolarda son durum” gibi konular yatırımcı tarafından merak edilmektedir.

Dolar Neden Yükselir ya da Düşer?

Ülkeye yabancı para girişi arttığında döviz arzı da doğru orantılı olarak artar. Arzın artmasıyla da kurda düşüş yaşanır. Söz konusu düşüş ile birlikte ülkenin para birimi daha da değerlenir. Yani döviz arzıyla dolar fiyatları arasında ters orantı bulunuyor. “Dolar bugün ne kadar oldu? 1 dolar kaç TL?” gibi sorularınızın cevaplarına Finans NewsKamuHaber’in Dolar fiyatları tablosundan erişebilirsiniz.
Ayrıca Finans NewsKamuHaber Dolar sayfasından günlük, haftalık ve hatta yıllık grafikleri gözlemleyebilir, yatırımlarınızı buna göre şekillendirebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.